Home
2010 EuroCup Women
22 Oct. 2009 to 8 Apr. 2010
Home
Full Schedule
Qualifying Round
11 November 2009  
B/1 75
58
Las Palmas de Gran Canaria (ESP)
A/1 99
37
Mondeville (FRA)
C/1 79
43
Lattes (FRA)
A/2 61
66
Sierre (SUI)
D/2 53
74
Nyon (SUI)
12 November 2009  
G/2 109
60
Moscow (RUS)
F/2 62
80
Vologda (RUS)
G/1 76
70
Rouse (BUL)
C/2 56
75
Klaipeda (LTU)
B/2 82
78
Zagreb (CRO)
H/2 58
42
Kursk (RUS)
I/2 90
64
Orenburg (RUS)
H/1 88
75
Limassol (CYP)
E/1 69
46
Zaragoza (ESP)
F/1 105
54
Byron (GRE)
K/1 72
68
Sarajevo (BIH)
D/1 70
69
St. Eulalia d'es Riu (ESP)
18 November 2009  
C/3 40
68
Ruzomberok (SVK)
G/4 54
69
Sf. Gheorghe (ROU)
I/4 67
69
Arad (ROU)
D/4 88
56
Saarlouis (GER)
B/4 67
61
Coimbra (POR)
19 November 2009  
J/1 76
78
Noginsk (RUS)
G/3 100
104
Yab Mordechai
D/3 48
44
Polkowice (POL)
E/2 74
60
Sibenik (CRO)
F/4 103
99
Yerevan (ARM)
H/3 65
68
Samsun (TUR)
H/4 62
56
Targoviste (ROU)
K/2 64
61
Dnipropetrovsk (UKR)
F/3 80
75
Istanbul (TUR)
A/3 58
61
Györ (HUN)
C/4 67
69
Funchal (POR)
A/4 72
61
Vagos (POR)
B/3 73
75
Namur (BEL)
25 November 2009  
C/6 78
62
Ruzomberok (SVK)
E/3 71
67
Torun (POL)
C/5 97
56
Lattes (FRA)
A/5 94
75
Mondeville (FRA)
26 November 2009  
K/3 77
63
Kiev (UKR)
G/6 68
71
Yab Mordechai
D/6 86
75
Polkowice (POL)
G/5 67
77
Rouse (BUL)
H/6 63
72
Samsun (TUR)
A/6 86
53
Györ (HUN)
I/6 93
81
Seyhan/Adana (TUR)
B/5 95
46
Las Palmas de Gran Canaria (ESP)
F/6 64
87
Istanbul (TUR)
H/5 62
53
Limassol (CYP)
B/6 72
62
Namur (BEL)
F/5 83
73
Byron (GRE)
D/5 72
62
St. Eulalia d'es Riu (ESP)
29 November 2009  
K/4 81
53
Dnipropetrovsk (UKR)
2 December 2009  
D/8 70
63
Polkowice (POL)
E/4 59
77
Sibenik (CRO)
G/7 61
74
Sf. Gheorghe (ROU)
D/7 83
75
Saarlouis (GER)
C/7 60
82
Funchal (POR)
B/7 52
79
Coimbra (POR)
3 December 2009  
C/8 80
59
Ruzomberok (SVK)
G/8 56
96
Yab Mordechai
A/8 81
67
Györ (HUN)
F/7 79
87
Yerevan (ARM)
H/7 78
54
Targoviste (ROU)
H/8 63
91
Samsun (TUR)
I/8 87
80
Seyhan/Adana (TUR)
F/8 81
80
Istanbul (TUR)
A/7 52
86
Vagos (POR)
B/8 72
62
Namur (BEL)
9 December 2009  
K/5 65
48
Kiev (UKR)
B/10 85
72
Zagreb (CRO)
B/9 78
40
Las Palmas de Gran Canaria (ESP)
A/9 44
61
Mondeville (FRA)
C/9 81
71
Lattes (FRA)
D/10 74
81
Nyon (SUI)
A/10 69
46
Sierre (SUI)
10 December 2009  
J/2 74
67
Vrsac (SRB)
E/5 87
62
Torun (POL)
F/10 91
82
Vologda (RUS)
G/10 86
67
Moscow (RUS)
G/9 83
59
Rouse (BUL)
C/10 77
61
Klaipeda (LTU)
H/10 82
70
Kursk (RUS)
I/10 85
54
Orenburg (RUS)
H/9 53
40
Limassol (CYP)
D/9 59
53
St. Eulalia d'es Riu (ESP)
F/9 81
60
Byron (GRE)
16 December 2009  
F/11 79
80
Vologda (RUS)
G/12 78
75
Sf. Gheorghe (ROU)
C/11 52
72
Klaipeda (LTU)
B/11 69
79
Zagreb (CRO)
I/12 80
72
Arad (ROU)
D/11 64
72
Nyon (SUI)
D/12 68
66
Saarlouis (GER)
B/12 81
88
Coimbra (POR)
E/6 80
46
Zaragoza (ESP)
A/11 67
80
Sierre (SUI)
17 December 2009  
G/11 69
46
Moscow (RUS)
H/12 66
47
Targoviste (ROU)
F/12 78
74
Yerevan (ARM)
H/11 78
52
Kursk (RUS)
C/12 68
64
Funchal (POR)
A/12 57
64
Vagos (POR)
K/6 74
80
Sarajevo (BIH)
Sixteenth-Finals
6 January 2010  
8/A 57
85
Sf. Gheorghe (ROU)
4/A 69
69
Sarajevo (BIH)
7 January 2010  
1/A 61
67
Noginsk (RUS)
14/A 68
90
Ruzomberok (SVK)
15/A 59
57
Dnipropetrovsk (UKR)
3/A 62
40
Sibenik (CRO)
5/A 68
84
Arad (ROU)
12/A 74
50
Seyhan/Adana (TUR)
6/A 60
74
Klaipeda (LTU)
7/A 54
80
Zagreb (CRO)
10/A 64
61
Torun (POL)
9/A 69
80
Yerevan (ARM)
11/A 69
95
Istanbul (TUR)
16/A 93
65
Limassol (CYP)
13/A 71
95
Namur (BEL)
2/A 61
62
Sierre (SUI)
13 January 2010  
12/B 69
64
Polkowice (POL)
13/B 69
63
Saarlouis (GER)
14 January 2010  
10/B 70
63
Kiev (UKR)
14/B 84
51
Targoviste (ROU)
2/B 77
58
Moscow (RUS)
4/B 86
64
Vrsac (SRB)
16/B 77
75
Rouse (BUL)
6/B 83
68
Györ (HUN)
11/B 93
72
Kursk (RUS)
9/B 80
65
Orenburg (RUS)
3/B 71
45
Las Palmas de Gran Canaria (ESP)
5/B 99
53
Mondeville (FRA)
1/B 77
58
Lattes (FRA)
7/B 100
62
Byron (GRE)
8/B 92
55
Zaragoza (ESP)
15/B 75
55
St. Eulalia d'es Riu (ESP)
Eighth-Finals
27 January 2010  
20/A 86
65
Saarlouis (GER)
28 January 2010  
23/A 56
57
Kiev (UKR)
19/A 80
55
Targoviste (ROU)
21/A 76
67
Seyhan/Adana (TUR)
17/A 72
52
Limassol (CYP)
22/A 85
56
Kursk (RUS)
24/A 80
70
Orenburg (RUS)
18/A 63
70
St. Eulalia d'es Riu (ESP)
3 February 2010  
20/B 84
69
Vrsac (SRB)
4 February 2010  
18/B 70
67
Moscow (RUS)
22/B 44
85
Györ (HUN)
19/B 78
67
Las Palmas de Gran Canaria (ESP)
24/B 78
72
Zaragoza (ESP)
21/B 86
70
Mondeville (FRA)
17/B 58
51
Lattes (FRA)
23/B 81
66
Byron (GRE)
Quarter-Finals
17 February 2010  
27/A 75
57
Targoviste (ROU)
28/A 66
63
Saarlouis (GER)
18 February 2010  
26/A 84
60
Byron (GRE)
25/A 64
71
Limassol (CYP)
24 February 2010  
27/B 76
55
Kursk (RUS)
25 February 2010  
26/B 66
78
Moscow (RUS)
25/B 66
61
Orenburg (RUS)
28/B 59
67
Mondeville (FRA)
Semi-Finals
11 March 2010  
30/A 58
64
Kursk (RUS)
29/A 56
62
Saarlouis (GER)
18 March 2010  
29/B 81
51
Orenburg (RUS)
30/B 60
55
Byron (GRE)
Final
1 April 2010  
31/A 57
65
Orenburg (RUS)
Final
8 April 2010  
31/B 53
57
Byron (GRE)