Home
2001 South American League for Men's Clubs
12 Feb. to 13 Apr. 2001
Home
Full Schedule
Qualifying Round
12 February 2001  
A/1
Vasco da Gama
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
87
88
Osorno
A/2
Provincial Osorno
Alas Peruanas
92
77
Osorno
13 February 2001  
A/3
Vasco da Gama
Alas Peruanas
111
57
Osorno
A/4
Provincial Osorno
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
86
109
Osorno
14 February 2001  
B/1
Estudiantes de Olavarria
Uberlandia
86
82
Bogota
B/2
Piratas de Bogotá
Real Santa Cruz
83
73
Bogota
A/5
Provincial Osorno
Vasco da Gama
71
88
Osorno
A/6
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
Alas Peruanas
95
78
Osorno
15 February 2001  
C/1
Atenas
Universidad Concepcion
90
75
Mar del Plata
C/2
Ambassadors
Dep. San Jose
87
76
Mar del Plata
B/3
Estudiantes de Olavarria
Real Santa Cruz
136
68
Bogota
B/4
Piratas de Bogotá
Uberlandia
65
83
Bogota
16 February 2001  
C/3
Atenas
Dep. San Jose
93
74
Mar del Plata
C/4
Ambassadors
Universidad Concepcion
94
84
Mar del Plata
B/5
Estudiantes de Olavarria
Piratas de Bogotá
90
86
Bogota
B/6
Uberlandia
Real Santa Cruz
98
74
Bogota
17 February 2001  
C/5
Atenas
Ambassadors
103
93
Mar del Plata
C/6
Dep. San Jose
Universidad Concepcion
97
80
Mar del Plata
D/1
Cocodrilos de Caracas
Welcome
83
72
Rio de Janeiro
D/2
Flamengo
ESPE
118
66
Rio de Janeiro
18 February 2001  
D/3
Cocodrilos de Caracas
ESPE
96
56
Rio de Janeiro
D/4
Flamengo
Welcome
91
96
Rio de Janeiro
19 February 2001  
D/6
Cocodrilos de Caracas
Flamengo
82
116
Rio de Janeiro
D/5
Welcome
ESPE
107
63
Rio de Janeiro
Quarterfinals Round
2 March 2001  
25/A
Estudiantes de Olavarria
Vasco da Gama
91
67
26/A
Welcome
Atenas
88
83
27/A
Ambassadors
Flamengo
114
100
28/A
Uberlandia
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
83
89
12 March 2001  
27/B
Flamengo
Ambassadors
93
90
13 March 2001  
28/B
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
Uberlandia
120
68
27/C
Flamengo
Ambassadors
95
92
16 March 2001  
25/B
Vasco da Gama
Estudiantes de Olavarria
106
107
26/B
Atenas
Welcome
101
74
18 March 2001  
26/C
Atenas
Welcome
91
86
3rd Place
24 March 2001  
29/A
Flamengo
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
112
105
30/A
Atenas
Estudiantes de Olavarria
92
81
30 March 2001  
29/B
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
Flamengo
108
91
30/B
Estudiantes de Olavarria
Atenas
79
69
31 March 2001  
29/C
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
Flamengo
108
105
30/C
Estudiantes de Olavarria
Atenas
84
80
Final
4 April 2001  
31/A
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
Estudiantes de Olavarria
93
88
Final
5 April 2001  
31/B
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
Estudiantes de Olavarria
86
100
Final
12 April 2001  
31/C
Estudiantes de Olavarria
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
106
84
Final
13 April 2001  
31/D
Estudiantes de Olavarria
Gimnasia y Esgrima de Comodoro Rivadavia
100
78